Зараз дуже багато говорять про інклюзивність. Чи є на неї зараз попит?
На першому івенті з інклюзивності я була ще рік назад, і тоді те саме казали про ветеранів: щоб у нас це не було, як колись в Америці, куди повернулись ветерани В’єтнаму і система виявилась не готовою. Ми вже після 14-го наче більш готові, і готуємося далі — щоб тут було гарно і тим, хто повернувся, щоб вони могли знайти себе і своє місце.
На сьогодні, наприклад, в США ситуація з ветеранами значно краща. Там компанія не може просто так найняти ветерана. Якщо у нас зараз компанія може собі дозволити навіть відмовити, сказати ні — і таких кейсів багато, то в Штатах, щоб найняти ветерана, компанія має пройти певні процедури, вона має бути дуже крутою. Там великий попит на ветеранів, і всі компанії хочуть ветеранів в своєму штаті, і в них є боротьба за те, щоб його найняти. Дуже хочеться, щоб у нас так само було.
Це мабуть через те, що тоді компаніям надаються якісь податкові чи інші пільги, правильно?
Пільги надаються, це ясно, але в тому числі це про майндсет. Скажімо так: якщо ветеран прийде і зрозуміє, що його найняли тільки заради пільг, а ставлення до нього не найкраще — він піде.
Більше того, є чимало досліджень, які говорять, що бізнеси отримують дуже багато вигод, наймаючи різноманітну команду. Коли компанія складається лише з чоловіків з однаковою освітою, хай навіть здобутою в суперкрутих університетах – компанія дуже багато втрачає. Бо вони всі мають однаковий погляд, в одну сторону. А є ще ж і решта 360о, куди можна подивитись.
Чим більш різноманітна команда, тим кращі у компанії бізнесові показники. Це ми зараз взагалі не про якісь гуманістичні історії говоримо, це суто про бізнес. Тобто, у компанії більші прибутки, у компанії набагато кращі показники по залученості персоналу, по утриманню персоналу… Все, що стосується інноваційності, нових ринків — там компанії взагалі у 2-3 рази підвищують свою результативність, коли є різноманітна команда.
Менеджер розуміє, які бенефіти він може отримати, найнявши ветерана — тому що у ветерана є дуже класний досвід попередній, до того як він пішов на фронт, і є дуже крутий досвід, дуже глибокий, який він отримав на фронті. Просто треба правильно цей досвід застосувати. Хтось дуже круто розібрався в темі логістики, хтось дуже круто розібрався в темі постачання – отримав абсолютно нові скіли, які теж треба залучати.
Так само це стосується не тільки ветеранів, а й жінок, і людей різних національностей, різних рас. Тобто, завжди, залучаючи нових членів команди, бізнес дуже круто виграє і дуже багато бенефітів має.
Скажи, будь ласка, а на цій платформі з інклюзивного рекрутингу, там будуть тільки інклюзивні кандидати? Чи ви якось компанії відбираєте? Як це у вас має працювати?